ЕКСКУРСІЯ НА ЮЖНО-УКРАЇНСЬКУ АЕС

Весело продзеленчав останній дзвоник, покликавши учнів у табори, на море, на річку, на відпочинок до бабусі. Випускники отримали атестати та здають ЗНО. Дев’ятикласники, у яких найдовше тривала напружена навчальна робота в школі, теж на святковій лінійці підвели підсумки і одержали свій перший документ про освіту – свідоцтво. Та стіни гімназії не сумують за галасливою компанією до осені. Тут весь час організовуються екскурсії по вивченню рідного краю, його географії, історії, економіки та природних умов та з метою профорієнтації гімназистів. Ось і 20 червня шкільний автобус бадьоро та весело довіз учнів гімназії до Південно-Українського енергокомплексу. Гостинні господарі зустріли екскурсантів на площі біля прохідних до машинних залів, де на клумбі велика карта України розповідала про склад компанії «Енергоатом», тобто діючі атомні електростанції України. Після цього ми побували в навчальному центрі, який створений у будівлі недобудованого четвертого блоку. Його будівництво було призупинене після введення в дію мораторію на будівництво атомних станцій. Та навіть після відміни мораторію ця височенна будівля, яка мала бути машинним залом, стала величезним тренажером, насиченим електронікою, який дозволяє працівникам станції відпрацьовувати позаштатні ситуації та постійно вдосконалювати свою фахову майстерність. Ми дізналися, які риси характеру повинні мати працівники станції. Кожні 2 роки вони повинні отримувати ліцензію, отримання якої включає і перевірку професійних знань, і проходження медкомісії, і співбесіду з психологом. Також ми дізналися, де можна отримати освіту інженера-атомника. Екскурсію продовжив візит до Ташлицької гідроакумулюючої ЕС. Природні умови, а саме річка Південний Буг, дозволила побудувати  цей вражаючий, вигідний з точки зору економіки комплекс. В нічний час, коли електроенергія дешева, вода по трубах, які розміщені під землею, перекачується з нижнього в верхнє водосховище. А в світлу пору використовується для вироблення «пікової» електроенергії. Дізналися про історію скелі, з якої спостерігали за Ташлицькою ГЕС, а також про створення останньої на річці Південний Буг Олександрівської ГЕС. Потім гостинні господарі продовжили нашу екскурсію в інформаційному центрі, у якому немов би ожили сторінки підручників фізики 9 та 11 класів. Із фільму ми дізналися про повний цикл створення «палива майбутнього» - від добування уранових руд до використання «твелів» в атомному реакторі. Олександр Іванович, наш екскурсовод, розумно, доступно пояснив усі фізичні процеси, які відбуваються в атомному реакторі і ми їх краще зрозуміли завдяки виготовленим макетам. Ми також зрозуміли, що атомники дуже турбуються про безпеку населення, яке проживає на території Миколаївської області, про стан навколишнього середовища, а також сприяють покращенню життя тих людей, які живуть поряд з електростанцією. Ми у цьому переконалися, споживаючи смачний комплексний обід, яким нас пригостили в затишному кафе. На радість учням, після обіду екскурсія продовжилась в музеї військової техніки під відкритим небом. Так як дозволяла погода, ми відвідали пляж. Екскурсія вийшла дуже вдалою. Ми закріпили свої знання з фізики, географії, історії, економіки. Також скупалися в лагідній, теплій, м’якій воді річки Південний Буг та отримали масу задоволення. Ми хочемо подякувати за чудову екскурсію директору гімназії Мельник Валентині Володимирівні, яка сприяла поїздці, районному відділу освіти за організацію екскурсії, працівникам атомної станції за гостинність, водію Ясногородської школи Антонюку Олександру за професіоналізм..