ДЕНЬ КОЗАЦТВА

14 жовтня — Покрова Пресвятої Богородиці.
Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв'язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.
Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву  - Козацька Покрова. Відповідно  указу Президента України з 1999 року свято Покрови в Україні відзначається ще й як День українського козацтва. І саме в цей день до гімназійної родини завітали поважні гості:Аршинов Григорій Іванович – атаман Єланецької сотні, єсаул (полковник), Приходько Петро Миколайович – атаман Черніговської сотні Громокліївського куреня Бузько-Чорноморського коша Українського козацтва, Назаров Станіслав Іванович –справжній  козацький  дід.  З захопленням слухали учні сучасних козаків, які, в кінці своєї розповіді,  побажали гімназистам  добре  вчитися і показати всім,  «що ми браття козацького роду». На закінчення свята – традиційне фото та квіти напам'ять.