line decor
ГОЛОВНА ВИПУСКНИКИ ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕКТИВ ГАЛЕРЕЯ САМОВРЯДУВАННЯ УЧНІВСЬКИЙ КОЛЕКТИВ ГАЗЕТА ALMA MATER
line decor
 
 
НОВИНИ
 

ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

Цей вересневий день кожного року спонукає нас знову і знову полинути в ті далекі роки, згадавши героїв-партизан, захисників нашої землі, які звільнили нашу Батьківщину і всю Європу від жорстокої навали фашистських орд.
 Особливо пам’ятна ця дата в переддень святкування 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників та Величної Перемоги братніх народів у Великій Вітчизняній війні. Ця подія є опорною точкою нашої історії, підґрунтям історичної пам'яті і національного вшанування.
Учні Єланецької гуманітарної гімназії долучилися до активної пошуково-дослідницької роботи в рамках проекту «Пам’ять». Гімназисти  5(9) класу Івон Юлія, Зіноватний Сергій, Волошин Іван, Тарасенко Артем,Фалько Аліна, Донченко Юлія, Кубенко Олена – учасники експедиції, яка влітку відвідала музей «Партизанська іскра» в селі Кримка Первомайського району, опрацювали фото та відео матеріали після екскурсії та підготували загальногімназійний дослідницький проект «Вони вистояли і здобули Перемогу над чорними силами фашизму».
Основною метою нашого заходу було познайомити гімназистів з героїчним минулим партизанського загону, який діяв на території нашої області. Особливістю цього проектного здобутку було представлення цікавих, малодосліджених фактів із життя партизан-іскрівців, а саме особисті, власноруч написані листи із фашистської неволі, які віють подихом страждань та мук, вірш написаний юною дівчиною, яку відправили у неволю на роботу в Германію та справжні експонати і особисті речі героїв-підпільників.
Ти ніби долучаєшся до історії і проживаєш долю цих хоробрих людей. На окупованій території німці та їхні прихвости- румуни почувалися хазяйнами нашої рідної землі. Ось про що свідчать їхні розпорядження та накази: «В этом доме живут немцы. Кто нарушит их покой и собственность будет расстрелян. Комендант»,
«Вода только для немецких солдат. Русские, берущие отсюда воду, будут расстреляны.Вода для русских на другой стороне. Сельский комендант»
Фашисти гадали, що вони прийшли надовго. На окупаційній території були запроваджені німецькі банкноти(Reichsmark), румунські гроші (Lei) та надруковані в Україні карбованці німецькою мовою (RownoZentralnotenbankUkraine).
Партизани-підпільники пускали під укіс ворожі ешелони на залізничних ділянках, палили склади з сіном, пошкоджували підземний броньований кабель фронтового зв'язку, готували та здійснювали втечу близько 200 бранців з таборів для радянських військовополонених.
Учасників  проекту «Пам'ять » вразило те, що в музеї збережена велика кількість цінних експонатів героїв “ Партизанської Іскри ”. Парк на території музейного комплексу вразив гімназистів величчю дерев, насадженими квітами та привітними краєвидами.
Музейні експозиції викликають почуття гордості за молодих людей, які зробили виклик жорстокому ворогу і своїм життям наблизили нашу перемогу над фашистами.
Портрети патріотів, табелі успішності, атестати, особисті щоденники, одяг та інші речі іскрівців, які розміщенні в діючих експозиціях, дали нам можливість  уявити життя та уподобання підпільників.
Особливу подяку висловлюємо спонсору поїздки, депутату Миколаївської обласної ради Демченко Тетяні Василівні. Також теплі слова подяки організатрам поїздки, вчителям, батькам, які дали нам можливість долучитися до вивчення історії рідного краю та перспективу проведення науково-дослідницької роботи в маштабах нашого району та області.
PSКнига відгуків музею «Партизанська іскра»
“ Дякуємо за змістовну екскурсію. Вражені фактом трепетного збереження пам'яті героїв “Партизанської іскри ””. Учні Єланецької гуманітарної гімназії