Лакталіс-Миколаїв – лідер у виробництві молочно-кислих продуктів  в Миколаївській області

Ось і почались осінні канікули. Діти відпочивають від уроків, але навчання не припиняється. В рамках проведення навчальної практики, з метою ознайомлення учнів з визначними місцями південного регіону, розширення їх кругозору була  проведена  екскурсійна поїздка до приватного акціонерного товариства «Лакталіс-Миколаїв».Учні мали змогу познайомитись із технологією переробки молока і виготовлення корисних молочно-кислих продуктів. Під час екскурсії  діти поглибили свої знання з біології, а саме, як досягнення біотехнологій застосовуються в харчовій промисловості. Ми побачили, як виготовляються різноманітні молочні продукти, дізнались, що для виготовлення різних продуктів використовують різні штами бактерій, побачили, в яких умовах працюють люди на такому величезному автоматизованому  заводі.  Ми були вражені великим асортиментом продукції (бабусин сир, глазуровані сирки, йогурти, сиркові десерти, сметана). Особливо нам запам’ятались санітарно-гігієнічні процедури, які ми проходили перед входом у так звану «чисту зону». Свої речі телефони, годинники, фотоапарати, прикраси ми залишили в кімнаті, одягнули білі халати, спеціальні шапочки і бахіли, помили руки з милом і змастили дезінфікуючим розчином. На заводі нас запевнили, що продукція «Лакталіс»  натуральна, екологічно чиста, збагачена вітамінами і мікроелементами, не містить консервантів і  тому надзвичайно корисна. Нам пояснили, що лише дотримуючись гігієнічних вимог (багаторазове миття ємкостей, дезінфекція обладнання, очищення  повітря, суворий контроль за станом здоров’я працівників) дає можливість без консервантів подовжити термін зберігання молочної продукції.
Екскурсія була цікава,незвичайна, пізнавальна. Ми пишаємось тим, що саме в нашій Миколаївській області є такий великий і потужний переробний комплекс. Екскурсія  на Лакталіс  дала можливість учням отримати певні профорієнтаційні знання у сфері харчової промисловості, що дозволять їм  у майбутньому використати їх під час вибору професії.

Ми вдячні районній владі   за сприяння та допомогу в організації екскурсії до ПАТ «Лакталіс-Миколаїв».

Дмитрюк Т.М. вчитель Єланецької гуманітарної гімназії