line decor
ГОЛОВНА ВИПУСКНИКИ ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕКТИВ ГАЛЕРЕЯ САМОВРЯДУВАННЯ УЧНІВСЬКИЙ КОЛЕКТИВ ГАЗЕТА ALMA MATER
line decor
 
 
НОВИНИ
 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА

 

 

Тиждень права є чи не першим і чи не наймасштабнішим правовим заходом, який проводиться в Україні. Він узагальнює собою цілу низку соціально-значимих заходів і спрямований на утвердження в Україні правової держави, на підняття рівня правової культури, поваги до найвищих цінностей, які охороняються правом.
Указом Президента України від 8 грудня 2008 року №1149/2008 започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня - Міжнародний день прав людини, який відзначається в честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
Сьогодні у суспільстві виникає величезний інтерес до права як механізму безконфліктної реалізації своїх інтересів. Правом урегульовуються складні соціальні відносини, забезпечується сталість суспільного розвитку, виховується нове покоління. Для втілення цього в життя необхідно, аби кожна людина була освічена в праві, щоб кожний не лише знав, але й умів застосовувати правові знання. Задля цього і реалізується норма статті 57 Конституції України та  Національна програма правової освіти населення в Україні.
В цьому році в  Єланецькій гуманітарній гімназії  в рамках Всеукраїнського тижня права пройшли  різноманітні правовиховні заходи. Для п’ятикласників – подорож у світ права разом з героями українських казок. Для шестикласників – правова вікторина, переможцями якої стали Харчишина Аня та Жук  Максим. У конкурсі  « Я маю право» перемогла команда 3(7) А класу, а з завданням по створенню юридичного глосарію краще і швидше справилися учні 3(7)-Б класу. Восьмикласники з задоволенням пограли в різні правові ігри та порозгадували кросворди. Виставка літератури правового змісту допомогла підготуватися до конкурсу «Міс і Містер правознавець» учнів 5(9) класу. Ці почесні звання вибороли Івон Юлія, Баймлер Ігор, Кушнір Роман та Фалько Аліна Турнір юних правознавців 6(10) класу проходив в районній бібліотеці. Команди «Інтелектуал» та «Ерудит» довели відповідність і правильність  назв команд, а в особистому заліку переможцями – інтелектуалами та ерудитами стали Забродська Юлія та Стучинський Евген. Учні випускного 7(11) класу допомагали готувати книжкову виставку, інформаційні матеріали, кросворди, підбирали та показували фільми на правову тематику. І все це – з високим рівнем відповідальності, адже вони – переможні обласного турніру юних правознавців, що проходив в листопаді цього року. І на завершення  старшокласники побували в районному суді, де за круглим столом зустрілися з головою районного суду Раєвич Тетяною Михайлівною та поспілкувалися з теми «Сучасна державна правова політика по запобіганню та протидії корупції  в Україні».
10 грудня в усіх учнівських колективах  з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини пройшли  Всеукраїнські уроки «Права людини».


Не меркнуть зорі -
Йдуть у небуття,
Бо мають право вік світити.
Ми  маємо  право на життя,
І  гідно мусимо  жити.

Вчитель правознавства
Єланецької гуманітарної гімназії Лагачева Л.А.

 

.