ЗУСТРІЧ З ТАЛАНОВИТОЮ ЛЮДИНОЮ

Роль митця в історії людства завжди була знаковою. Звичайно, за умови, якщо це був справжній митець, захисник інтересів народу. Здавна вважалося, якщо тобі Бог дав хист, уміння творити — ти належиш людям. Ти є взірцем мудрості, гідності, чесного служіння справедливості, прикладом для наслідування.  Саме з таким великим митцем, поетом, патріотом і просто щирою людиною, Анатолієм Миколайовичем Вітренком, познайомилась я та учні нашої гімназії.

Зустріч з великим поетом пройшла в щирій атмосфері, ми були раді доторкнутися до історії, до літератури рідного краю та особисто запитати, як це бути митцем. Анатолій Миколайович розповідав нам про своє тяжке дитинство, воно справді було таким.  Сталінські репресії, Голодомор, Вітчизняна війна - все це випало на долю такої талановитої людини. Але він не здався і через роки переніс любов до батьківщини, до мови, до слова, до рідної неньки України.

Його запал, енергію, щирість, любов до України ми бачили в його блакитних, сповнених надії на краще, очах. Свій талант, як говорить Анатолій Миколайович, знайшов уже в немолодому віці. «Я признаюсь вам, друзі, що до 68 років свого життя я не писав..»,- говорить поет. Якщо чесно, то ці слова нас вразили, адже такий великий творчий доробок має цей автор. Він написав низку поезій, видав 17 збірок, писав новели, етюди, романи, повісті.

Поет декламував нам свої поезії, розповідав історії з життя, слухав вірші в нашому виконанні. Анатолій Миколайович представляв нам багато поезій про Україну, про рідну мову. З ніжністю,  гордістю та  трепетом в душі говорить поет про мову:

Яка ж і гомінлива, і проста,
Вона – немов перлина бездоганна.
Вона стрімка, мов в небо птах зліта.
Вона, як сонечко іде до нас на ганок.

Крізь роки проніс поет любов до світу, до людей, надію на краще, а головне любов до рідної країни і відобразив це у своїх творах.
 Нам було дуже цікаво і приємно зустрітися з такою людиною і поспілкуватися особисто. На згадку про нашу зустріч ми зробили фото з Анатолієм Миколайовичем і подарували йому, а поет в свою чергу подарував нам свої книги.

Ця зустріч дуже надихнула нас, ми з задоволенням слухали розповіді поета, сподіваємося, що ця зустріч була не останньою.  Адже з такою талановитою, енергійною людиною хочеться бачитись частіше. Ми впевнені, що Анатолій Миколайович ще довго буде радувати нас своїми художніми творами.

Булуй Каріна, учениця 10 класу