НОВИНИ 02.05.17

ДО ЗАКАРПАТТЯ - ЗА НОВИМИ ЗНАННЯМИ ТА ВРАЖЕННЯМИ!

У кінці квітня на початку травня група гімназистів у супроводі Мельник В.В. та Свіденко І.І. відвідала Закарпаття. Програма перебування включала відвідування міст Ужгород, Мукачево, Берегово, проїздом через Львів. На зворотному шляху учні та вчителі здійснили оглядову екскурсію Києвом, провели час на Хрещатику та Майдані Незалежності, стали учасниками зйомок розважальної програми «Караоке на Майдані», спостерігали за останніми штрихами підготовки до Євробачення. Екскурсія мала великий розвивально-виховний потенціал. Учні дізналися багато цікавих фактів з історії України, відвідали колись неприступні фортеці  Ужгородський та Невицький замки, заміську резиденцію графів Шенборнів, які зробили великий внесок у економічний розвиток Закарпаття за часів Австро-Угорщини, збудувавши залізницю, дороги, розвинувши торгівлю. Чудова природа Карпат і Закарпаття позитивно впливала на сприйняття інформації та, сподіваємося, допоможе гімназистам покращити успішність з географії та біології. Відвідування термальних басейнів Берегово залишило незабутні спогади. Не кожного дня можна купатися, коли надворі лише +8 і йде дощ. Проживання у садибі «Ноєв Ковчег» лише за кілька кілометрів від угорського кордону, поряд із озером, із смачною домашньою їжею додало приємних вражень. Багатокультурність та багатомовність Закарпаття просто вражаюча. У відвіданих містах мирно проживають представники  50-70 національностей, серед яких угорці, роми, українці, росіяни, чехи, словаки. У центрі Ужгорода годинники показують український та європейський час. Міста та села поринають у зелені, цвіті магнолії та сакури, у лозі винограду. Дбайливі господарі піклуються про свій добробут та створюють умови для відпочивальників. Покидаючи Закарпаття, ми згадали рядки Рильського про троянди та виноград. Можливо, хтось із наших випускників стане письменником, а враження від Закарпаття - мотивом одного із майбутніх шедеврів.

Мельник В.В., директор Єланецької гуманітарної гімназії